Pierniki – zielone choinki ze śniegową pierzynką

(Ten wpis nie ma jeszcze ocen. Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje.)

Zgodnie z zapowiedzią – dziś tylko galeria zdjęć przedstawiająca zielone choinki ze śniegową pierzynką. Do ich przygotowania potrzebujemy ciasteczek w kształcie choinek (ja użyłam pysznych i aromatycznych pomarańczowych pierników) i lukru królewskiego w dwóch kolorach.

W przepisie na lukier wspominałam o gęstościach lukru. Do poniższych ciasteczek potrzebowałam:

  • gęstego zielonego lukru do obrysowania konturu
  • zielonego lukru do wypełnienia dużych powierzchni (dość rzadkiego)
  • gęstego lukru białego do utworzenia pierzynek śniegowych
  • cukrowych gwiazdek do dekoracji
  • woreczków cukierniczych

Dekorowanie ciasteczek rozpoczęłam od wykonania konturu gęstym zielonym lukrem. W tym celu umieściłam lukier w worku cukierniczym i odcięłam bardzo niewielki róg. Lukrowałam około 20 ciasteczek, więc w czasie obrysowywania wszystkich pozostałych pierników pierwszy miał wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie.

Aby uzyskać dokładnie taki sam odcień zieleni rozrzedziłam lukier dopiero po obrysowaniu konturów, gdy wiedziałam, że nie będę już potrzebować gęstego lukru. Lukier umieściłam ponownie w worku cukierniczym i ponownie obrysowałam kontur (zerknij na poniższe zdjęcie). Dodatkowo umieściłam niewiele lukru we wnętrzu ciastka, a następnie wyrównałam całą powierzchnię delikatnie szpatułką. Ponowne obrysowanie ciastka rzadkim lukrem pozwala na „zgubienie” konturu.

Zielone choinki ze śniegową pierzynką

Następnie należy poczekać aż warstwa lukru zupełnie wyschnie. U mnie trwało to około 1 godziny. Po tym czasie wzięłam w obroty torebkę z białym lukrem i na każdym drzewku narysowałam kilka kształtów przypominających pisaną literkę „w”. Jeszcze świeże dekoracje rozmazałam łyżeczką, aby przypominały śnieg zebrany na gałęziach. Na koniec jeszcze kilka kropeczek i gwiazdka na szczycie choinki. Dla osób preferujących mniej lukru przykładowe drzewko z zielonym konturem i większą ilością cukrowych gwiazdek.

Przed schowaniem do pojemnika, gdzie zielone choinki będą leżeć na sobie polecam je zostawić na noc do całkowitego stwardnienia lukru.

Zielone choinki ze śniegową pierzynką

Zielone choineczki ze śniegową pierzynką

Zielone choineczki ze śniegową pierzynką

Zielone choinki ze śniegową pierzynką

Jeden komentarz do “Pierniki – zielone choinki ze śniegową pierzynką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.